vyhledat akci podle klíčového slova

z celého katalogu

CO OBSAHUJE TUZEMSKÝ VÝLET JEDNODENNÍ

Tuzemský výlet jednodenní
(školní výlety, školní zájezdy, skupinový zájezd, školní akce, firemní akce) Základní cena zahrnuje dopravu autobusem vybaveným mikrofonem, nápojovým boxem, videem,DVD a splňujícím normy EU na skupinovou přepravu, průvodcovské služby a avizované vstupy. Přiobjednat lze například stravu a další služby. Ceny jsou kalkulovány pro odjezdy z Prahy.TERMÍNY KONÁNÍ AKCÍ
SI URČUJETE SAMI.ŠKOLNÍ VÝLETY A ZÁJEZDY
AUTOKAREM


Školní výlety s autokarovou dopravou jsou kalkulovány pro odjezdy z Prahy a při použití standardního typu autokaru (45 žáků + doprovod). Při použití standardního typu autokaru se akce uskuteční při minimálním počtu 36 platících osob, nebo v případě nižšího počtu účastníků za cenu 36 platících osob. V případě požadavku použití jiného (nestandardního) typu autobusu (např. pro menší či větší počet osob) nebo odjezdu z jiné lokality, budou ceny stanoveny speciálně.
Na akce jsou využívány pouze autokary splňující evropské normy.

VÝHODY PRO PEDAGOGY

U školních autokarových zájezdů zajišťujeme při obsazení 36-41 platících osob dvěma osobám pedagogického doprovodu účast na akci zdarma; při obsazení 42 a více platících osob zajišťujeme třem osobám pedagogického doprovodu účast na akci zdarma.


SKUPINY SENIORŮ

Připravujeme a zajišťujeme autokarové výlety pro skupiny seniorů. Vhodné zejména pro Kluby seniorů, Domovy seniorů, městské části a jiné subjekty se zaměřením na oblast sociálních služeb pro starší spoluobčany. Akce a jejich programy jsou připraveny a uzpůsobeny s ohledem na věkové složení skupin.

CENY AKCÍ UVEDENÝCH NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH

se mohou v některých případech nepatrně odchýlit od konečné částky a jsou tudíž ORIENTAČNÍ. Tento rozdíl je důsledkem změn cen především vstupného nebo kilometrovného za dopravu, které se průběžně mění. Aktuální cenu vám vždy před objednáním sdělíme.mohlo by vás zajímat


admin

Valid XHTML 1.0 Transitional

Jednodenní výlety Tuzemsko

Mirakulum      kat. číslo - JV 244
cena : 330,-Kč   (školy)

Odjezd v 9.00 hodin. Celý program výletu je věnován zábavnímu parku Mirakulum, kde na děti čeká množství zážitkových atrakcí, z nichž některé jsou i adrenalinové. Doba setrvání v zábavním parku je plánována na čtyři hodiny. Návrat zhruba v 15.15 hod.

Obrázek produktu
Techmania Plzeň      kat. číslo - 247
cena : 460,-Kč   (školy)

Odjezd v 8.00 hod. Návštěva plzeňské Techmanie nás zavede do tajemného světa kolem nás. V Techmanii budeme moci odhalovat některým z nás doposud skryté záhady. Techmánie nám umožní vyzkoušet si různé experimenty a přiblížit si jimi další poznání. Každý exponát má za úkol vysvětlit něco z přírodních jevů a zákonitostí. Součástí Techmanie je také planetárium, kde zhlédneme fascinující pohyb hvězd a planet. V Techmánii bychom měli strávit čas v délce pěti hodin. Návrat cca v 16.30 hod.

Obrázek produktu
IQ centrum Liberec      kat. číslo - 248
cena : 440,-Kč   (školy IQPark)
cena : 470,-Kč   (školy IQLandia)


Odjezd v 8.00 hodin. Na této akci navštívíme Science centrum v Liberci, které se skládá ze dvou částí. Jednou je IQ Landia a druhou IQ Park. IQLandia nám nabídne stovku originálních interaktivních exponátů. Je to svět vědy a techniky, který uhrane a nepustí. Je to svět fascinujících experimentů a chytré zábavy, kde lze zažít třeba nefalšovaný kosmonautický výcvik, ohnivou bouři i tanec blesků. IQPARK je inteligentní zábava pro malé i velké, hravé i hloubavé. IQPark představuje stovky interaktivních exponátů, díky kterým si na ploše čtyř podlaží osvojíme základy fyziky i chemie. K IQLandii nebo k IQParku lze za příplatek 50,-- Kč zavítat i do Planetária, kde se můžeme ve spojení filmu a živého komentáře dozvědět mnohé o aktuálním dění na noční obloze. Návrat do Prahy cca v 17.10 hod.

Obrázek produktu
Přerov nad Labem – skanzen Polabí      kat. číslo - 002
cena : 250,-Kč   (školy)
cena : 290,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. V Přerově nad Labem navštívíme skanzen, který dokumentuje život středního Polabí v 18. a 19. století. Návrat asi ve 12.00 hod.


Obrázek produktu
Ostrá - Botanicus      kat. číslo - 240
cena : 280,-Kč   (školy)
cena : 340,-Kč   (dospělí)


Odjezd v 8.00 hod. V Ostré, kde je náš cíl, se seznámíme v "historické" vesničce s tradiční výrobou mastiček, voňavých směsí a dalších produktů z bylinek a jiných darů přírody, jak je zpracovávali naši předci. Návrat do 12.00 hod. Exkurzi lze rozšířit o návštěvu firemní zahrady.

Obrázek produktu
Za Ladovými obrázky      kat. číslo - JV 003
cena : 250,-Kč   (školy)
cena : 290,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. V Hrusicích, Ladově rodišti, si prohlédneme expozici věnovanou životu a dílu známého umělce, jejíž část je zaměřena i na Ladovu tvorbu pro děti. Návrat zhruba v 11.30 hod.

Obrázek produktu
Hvézdárna Ondřejov      kat. číslo - JV 153
cena : 280,-Kč   (školy)
cena : 330,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. V Ondřejově uskutečníme návštěvu hvězdárny a dalekohledem se podíváme na nebeská tělesa. Návrat ve 12.30 hod. Výlet lze rozšířit o zastávku v Hrusicích u památníku Josefa Lady.

Obrázek produktu
Posázaví      kat. číslo - 089
cena : 390,-Kč   (školy)
cena : 490,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne si prohlédneme nejprve klášter v Sázavě nad Sázavou. Poté se přes Rataje nad Sázavou přesuneme na hrad Český Šternberk. Návrat asi ve 15.40 hod.


Obrázek produktu
Za zlatem do Jílového      kat. číslo - JV 192
cena : 280,-Kč   (školy)
cena : 320,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Z Kamenného Přívozu se vydáme pěšky podél Sázavy do Žampachu. Za ním navštívíme zlatonosnou štolu. V Jílovém si prohlédneme město a muzeum. Návrat cca ve 13.45 hod. Pěší trasa měří asi 6 km.

Obrázek produktu
Svatojánské proudy      kat. číslo - 190
cena : 240,-Kč   (školy)
cena : 280,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Na pěším výletě budeme vzpomínat společně s řekou Vltavou na zašlou slávu Svatojánských proudů. Návrat kolem 13.00 hod. Pěší trasa měří 8 km.


Obrázek produktu
České betlémy a voskové figury      kat. číslo - JV 004a
cena : 290,-Kč   (školy)
cena : 380,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. První zastavení bude patřit muzeu betlémů v karlštejnském podhradí s největším loutkovým betlémem v Čechách. Po jeho prohlídce se vypravíme ku hradu, povíme si něco o jeho historii, ale prohlédneme si jej pouze zvenčí. Druhé zastavení totiž patří muzeu voskových figur v předhradí Karlštejna. Poté se již budeme vracet zpět. Návrat kolem 13.00 hod.

Obrázek produktu
Za poustevníkem Ivanem      kat. číslo - 005
cena : 360,-Kč   (školy)
cena : 440,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne zavítáme do jeskyní v Koněprusech. Poté se zastavíme na chvilku v Berouně, kde se v medvědáriu podíváme na jeho obyvatele, načež se přesuneme do Svatého Jana pod Skalou. Tam se seznámíme s obydlím poustevníka sv. Ivana a pak se vydáme příjemnou procházkou pěšky údolím Kačáku a podél Berounky do Srbska. Do Prahy přijedeme asi v 16.00 hod. Pěší trasa měří 5 km.


Obrázek produktu
Českým krasem      kat. číslo - 005a
cena : 450,-Kč   (školy)
cena : 590,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hodin. Dopoledne strávíme na Karlštejně, kde navštívíme nejznámější český hrad. Kolem poledne se zastavíme v Berouně a podíváme se na Městskou horu s medvědáriem. Poté budeme mít chvilku volna ve městě. Odpoledne vstoupíme do Koněpruských jeskyní, největší přístupné jeskynní soustavy v Čechách. Návrat do Prahy asi v 16.10 hod.

Obrázek produktu
Medvědi a medvědi (Točník a Beroun)      kat. číslo - JV006
cena : 330,-Kč   (školy)
cena : 380,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne navštívíme hrad Točník a v poledne se zastavíme v Berouně. Jak na Točníku tak i v Berouně potkáme medvědy, ale nemusíme se bát, neboť jsou ve výbězích. V berouně budeme mít i chvilučku volna. Příjezd do Prahy do 14.00 hod.


Obrázek produktu
Sklárna, hrad a medvídci      kat. číslo - JV195
cena : 490,-Kč   (školy)
cena : 570,-Kč   (dospělí)


Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne se zastavíme v Nižboře, kde se ve sklárnách Rückl seznámíme s výrobou skla. Před polednem si prohlédneme známý hrad Křivoklát a v brzkém odpoledni pozdravíme v Berouně medvědy. Po krátkém volnu ve městě se vrátíme do Prahy. Příjezd cca 15.30 hod.

Obrázek produktu
Keltská stopa v Nižboru      kat. číslo -
cena : 310,-Kč   (školy)

Odjezd z Prahy v 8.00 hod. Výlet je věnován poznávání keltské kultury. Proto se nejprve zastavíme na zámku v Nižboru, kde navštívíme expozici o historii a životě Keltů. Po prohlídce a krátkém odpočinku se vydáme na pěší procházku v délce 5 km, jejíž součástí a hlavním bodem je zastávka v místě bývalého významného keltského oppida v lokalitě Stradonice. Návrat do Prahy okolo 15.30 hodin.

Obrázek produktu
Krajem Oty Pavla      kat. číslo - JV112
cena : 380,-Kč   (školy)
cena : 440,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne se nejprve zastavíme ve Zbečně na historické rychtě a poté u z knih Oty Pavla proslulého hostince U Rozvědčíka.Tam si u Berounky na chvíli odpočineme a budeme pokračovat do Skryjí, odkud učiníme krátký pěší výlet na Skryjská jezírka a zpět. Druhá odpočinek u Berounky budeme mít v Branově, kde Ota Pavel čerpal náměty ke svým povídkám. Poslednímzastavením je Jingmannův rodný dům v Hudlicích. Návrat cca v 16.15 hod.

Obrázek produktu
Zbiroh      kat. číslo - JV208
cena : 380,-Kč   (školy)
cena : 440,-Kč   (dospělí)


Odjezd v 8.00 hod. Cestou na zámek Zbiroh se zastavíme v Berouně, kde se podíváme na známé medvědy z večerníčků a projdeme se po městě. Ve druhé části výletu si prohlédneme zámek Zbiroh. Návrat do Prahy cca 13.05 hod.

Obrázek produktu
Hořovice, Beroun      kat. číslo - JV087a
cena : 360,-Kč   (školy)
cena : 400,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne nás uvítá zámek v Hořovicích, v němž je mimo jiné expozice hracích strojků, hraček z doby pradědů a výstava tajemných bytostí Brd. V poledne se v Berouně podíváme do medvědária na jeho obyvatele a projdeme se po městě. Příjezd do Prahy zhruba ve 13.45 hod.


Obrázek produktu
Konopiště      kat. číslo - 007
cena : 320,-Kč   (školy)
cena : 390,-Kč   (dospělí)


Odjezd zhruba v 8.00 hod. (podle zajištění času vstupu). Po prohlídce krásného konopišťského zámku a parku se vrátíme do Prahy kolem 12.40 hod. Uvedená cena je platná pro I. stupeň ZŠ. Pro II. stupeň ZŠ je cena 350,-- Kč.


Obrázek produktu
Vrchotovy Janovice      kat. číslo - 242
cena : 250,-Kč   (školy)
cena : 290,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopolední výlet je věnovám malebnému zámku ve Vrchotových Janovicích, který upoutá i krásným parkem. Příjezd kolem 12.00 hod.

Kouřim – skanzen      kat. číslo - JV170
cena : 260,-Kč   (školy)
cena : 310,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. V Kouřimi zavítáme do skanzenu české vesnice. Vhodné v období Vánoc a Velikonoc, kdy jsou ve skanzenu tematické výstavy. Návrat do Prahy v cca 12.20 hod.

Obrázek produktu
Stará Kouřim      kat. číslo - 187
cena : 280,-Kč   (školy)
cena : 330,-Kč   (dospělí)

Odjezd z Prahy v 8.00 hod. V Kouřimi si nejdříve prohlédneme lidová stavení v místním skanzenu české vesnice. Poté se projdeme městem s částečně dochovaným hradebním systémem, načež vykročíme za humna k Lechově kameni a do lokality, kde se rozkládalo straré slovanské hradiště. Návrat do Prahy v cca 14.20 hod.

Obrázek produktu
Kutná Hora      kat. číslo - 114a
cena : 410,-Kč   (školy)
cena : 550,-Kč   (dospělí)

Z Prahy odjedeme v 8.00 hod. přímo do Kutné Hory, kde budeme věnovat pozornost i čas místním pamětihodnostem. Navštívíme chrám sv. Barbory a Vlašský dvůr. Po procházce městem se odpoledne zastavíme v sedlcké kostnici. Příjezd do Prahy v 15.30 hod.

Obrázek produktu
Kutná Hora - stříbrný důl      kat. číslo - JV114
cena : 380,-Kč   (školy)
cena : 450,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. z Prahy do Kutné Hory. Tam se projdeme po městě a podíváme se do stříbrného dolu, kde se seznámíme s historií dolování stříbra. Návrat asi ve 14.30 hod.
Vzhledem k velkému zájmu o expozici stříbrného dolu je nutné výlet objednat s dostatečným časovým předstihem.

Obrázek produktu
Žleby a Kutná Hora       kat. číslo - 012
cena : 440,-Kč   (školy)
cena : 530,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne si prohlédneme malebný zámek Žleby a v poledne přijedeme do Kutné Hory, kterou poznáme při důkladné procházce historickým centrem města. Návrat do Prahy kolem 16.00 hod.

Obrázek produktu
Tábor - husitské město      kat. číslo - 091b
cena : 430,-Kč   (školy)
cena : 530,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hodin. Celý výlet je zaměřen na dobu husitskou, pročež jeho cílem je město Tábor. Podíváme se v něm do husitského muzea a sestoupíme do katakomb. Po kratším osobním volnu se projdeme po městě a ke Kotnovu. Po poledni se zastavíme na zřícenině Kozí Hrádek spjaté i s postavou Mistra Jana Husa. Návrat do Prahy kolem 15.00 hod.

Tábor, Orlík      kat. číslo - 091
cena : 470,-Kč   (školy)
cena : 590,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hodin. Dopoledne strávíme v husitském městě Tábor. Navštívíme muzeum a sestoupíme do katakomb. Krátce po poledni přijdeme na prohlídku zámku Orlík. Nívrat do Prahy cca 16.15 hod.

Orlík      kat. číslo - 091a
cena : 360,-Kč   (školy)
cena : 430,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Jediným cílem výletu je zámek Orlík, který dopoledne navštívíme a poté se krátce projdeme v jeho okolí. Návrat do Prahy cca 13.40 hod.


Obrázek produktu
Chýnovská jeskyně, Choustník      kat. číslo - JV204
cena : 440,-Kč   (školy)
cena : 490,-Kč   (dospělí)


Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne si prohlédneme jihočeskou Chýnovskou jeskyni a kolem poledního zavítáme na hrad Choustník, z jehož věže přehlédneme okolí. Odpoledne se projdeme městskou památkovou rezervací v Táboře. Návrat do Prahy asi ve 14.30 hod.


Červená Lhota, Tábor      kat. číslo - 157a
cena : 490,-Kč   (školy)
cena : 580,-Kč   (dospělí)


Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne zavítáme na romantický zámek Červená Lhota, pokocháme se jeho krásou a projdeme se zámeckým parkem u rybníka. Odpoledne se zastavíme v Táboře, seznámíme se s městem a sestoupíme do podzemí. Do Prahy se vrátíme v cca 16.15 hod.

Muzeum kuriozit a Kámen      kat. číslo - 205
cena : 480,-Kč   (školy)
cena : 590,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne si prohlédneme muzeum kuriozit i expozici Zlaté české ručičky v Pelhřimově a projdeme se po tomto městě. Odpoledne si zavítáme na hrad Kámen s expozicí motocyklů. Do Prahy se vrátíme kolem 16.40 hod.

Obrázek produktu
Kostka cukru, Slavonice a zaniklá ves      kat. číslo - JV021
cena : 590,-Kč   (školy)
cena : 710,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 7.30 hod. S menší zastávkou po cestě přijedeme do Dačic, kde navštívíme zámek a podíváme se na pomník kostky cukru. V poledne si prohlédneme město Slavonice a odpoledne zavítáme na místo, na němž stávávala již zaniklá středověká vesnice. Do Prahy přijedeme asi v 19.00 hod.

Obrázek produktu
Slavonice, Telč      kat. číslo - 171
cena : 590,-Kč   (školy)
cena : 670,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 7.00 hodin. Dopoledne si prohlédneme jako návnadu městečko Slavonice s jeho krásnými renesančními domy. Před polednem pak přijedeme do ještě úchvatnější Telče. V ní se projdeme po městě a zavítáme také na zámek. Návrat do Prahy cca 17.10 hodin.

Obrázek produktu
Jindřichův Hradec      kat. číslo - 115
cena : 490,-Kč   (školy)
cena : 590,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Cestou přes Vysočinu učiníme přestávku u Pelhřimova. Do Jindřichova Hradce dorazíme zhruba v 11.00 hod. a prohlédneme si zámek a město. Zpět se budeme vracet přes Soběslav a Tábor. Návrat do Prahy kolem 16.30 hod.

Obrázek produktu
Třeboň      kat. číslo - 210
cena : 490,-Kč   (školy)
cena : 590,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Přes Tábor a Soběslav přijedeme do Třeboně, kde navštívíme zámek, projdeme se po městě, v němž se setkáme s dalšími historickými památkami a podíváme se k rybníku Svět. Příjezd stejnou cestou zpět kolem 18.00 hod.


Obrázek produktu
Hluboká, ZOO Ohrada      kat. číslo - JV015b
cena : 560,-Kč   (školy)
cena : 690,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne nás čeká krásný zámek Hluboká a odpoledne navštívíme nedalekou ZOO Ohrada. Příjezd do Prahy zhruba v 17.15 hod.

Obrázek produktu
Český Krumlov      kat. číslo - 023
cena : 580,-Kč   (školy)
cena : 690,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 7.30 hod. Celý den je věnován Českému Krumlovu, v němž navštívíme zámek, historické jádro města a podíváme se na otočné hlediště v parku. Návrat kolem 18.30 hod.

Obrázek produktu
Zvíkov, Písek      kat. číslo - 090
cena : 420,-Kč   (školy)
cena : 480,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne navštívíme hrad Zvíkov. V poledne se ocitneme v Písku, kde se projdeme po historickém jádru města a s Fráňou Šrámkem uslyšíme stříbrný vítr. Návrat do Prahy kolem 15.50 hod.


Obrázek produktu
Jihočeské baroko      kat. číslo - 167
cena : 520,-Kč   (školy)
cena : 600,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Po krátké prohlídce hřbitova s malovanými náhrobky v Albrechticích přijedeme k chráněné památce UNESCO v Holašovicích, kde se seznámíme s lidovou architekturou jižních Čech. Odtud pokračujeme na zámek Kratochvíle a nakonec se zastavíme na malebném poutním místě v Lomci. Návrat asi v 17.00 hod.


Obrázek produktu
Kratochvíle se zvířátky      kat. číslo - 025
cena : 550,-Kč   (školy)
cena : 660,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Přes Písek dojedeme na zámek Kratochvíle u Netolic. Odpoledne navštívíme útulnou ZOO Ohrada s výhledem na Hlubokou a přes Tábor se vrátíme do Prahy v 16.45 hod.


Obrázek produktu
Boubínský prales      kat. číslo - 030
cena : 480,-Kč   (školy)
cena : 530,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 7.30 hod. Okolo 11. hodiny přijedeme k Boubínskému pralesu, v němž uskutečníme naučný výlet. Cestou zpátky se zastavíme ve Strakonicích na krátké seznámení se s městem. Návrat zhruba v 17,50 hod.


Obrázek produktu
K pramenům Vltavy      kat. číslo - 117
cena : 480,-Kč   (školy)
cena : 530,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 7.30 hod. Asi v půl jedenácté dorazíme do Kvildy, odkud učiníme okružní pěší výlet přes Bučinu a prameny Vltavy zpět do Kvildy, kde se takto znovu ocitneme před 14.30 hod. Při zpáteční jízdě se ještě zastavíme na hodinku ve Strakonicích. Praha nás uvítá k 19. hodině.

Obrázek produktu
Povydří      kat. číslo - 118
cena : 490,-Kč   (školy)
cena : 570,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 7.30 hod. Po příjezdu na šumavský Antýgl se vydáme pěšky podél romantického toku Vydry na Čeňkovu Pilu k soutoku s Křemelnou, kde vzniká řeka Otava. Odpoledne zavítáme do muzea Šumavy v Kašperských Horách. Do Prahy se navrátíme asi v 17.25 hod.


Obrázek produktu
Černé a Čertovo jezero      kat. číslo - 237
cena : 510,-Kč   (školy)
cena : 580,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Přes Plzeň, Přeštice a Železnou Rudu se dostaneme na Špičácké sedlo, odkud podnikneme pěší výlet na Čertovo a Černé jezero (10 km). Autobus nás potom sveze do Železné Rudy na krátký odpočinek. Návrat do Prahy asi v 18.30 hod.


Obrázek produktu
Švihov a Klatovy      kat. číslo - 032a
cena : 490,-Kč   (školy)
cena : 590,-Kč   (dospělí)


Odjezd v 8.00 hod. Nejprve se podíváme na vodní hrad Švihov, odkud se přesuneme do Klatov. V městském podzemí si prohlédneme mumie zemřelých mnichů (nebo, abychom se nebáli, historickou lékárnu) a poté se projdeme po městě. Návrat zhruba v 15.25 hod.


Obrázek produktu
Chodsko      kat. číslo - 142
cena : 540,-Kč   (školy)
cena : 640,-Kč   (dospělí)


Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne se nejprve zastavíme na Výhledech se sochou J. Š. Baara, od níž se pokocháme pohledem na chodskou krajinu. Poté se přesuneme do Újezda u Domažlic s pamětní síní J. Sladkého - Koziny. Zbytek výletu strávíme v Domažlicích, kde navštíme Chodské muzeum na Chodském hradě a budeme obdivovat i místní šikmou věž. Návrat v 18.00 hod.

Obrázek produktu
Velhartice a Sušice      kat. číslo - JV175a
cena : 530,-Kč   (školy)
cena : 610,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne navštívíme muzeum v Sušici a projdeme se po městě. Kolem poledního se zastavíme na poutním místě Hory Matky Boží a odpoledne zavítáme na hrad Velhartice. Do Prahy se navrátíme zhruba v 17.40 hod.

Obrázek produktu
Rabí, Horažďovice      kat. číslo - 158
cena : 430,-Kč   (školy)
cena : 520,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.000 hod. Dopoledne navštívíme rozsáhlou zříceninu hradu Rabí, u níž přišel slavný husitský vojevůdce Jan Žižka k úrazu a ztratil druhé oko. Po poledni si prohlédneme město Horažďovice a do Prahy se navrátíme kolem 15.00 hodin.

Obrázek produktu
Rožmitál pod Třemšínem, Blatná      kat. číslo - JV212
cena : 420,-Kč   (školy)
cena : 520,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Přes Příbram přijedeme do Rožmitálu pod Třemšínem, kde si v muzeu připomeneme život a dílo J. J. Ryby. Po poledni zavítáme na zámek v Blatné. Návrat do Prahy kolem 15.15 hod.

Obrázek produktu
Blatná      kat. číslo - 134a
cena : 370,-Kč   (školy)
cena : 440,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hodin. Výlet má jediný cíl - jihočeské městečko Blatná. V něm navštívíme zámek a projdeme se po jeho oboře. Do Prahy se vrátíme asi ve 13.30 hod.

Obrázek produktu
Březnice, Vysoká a Příbram      kat. číslo - 121
cena : 380,-Kč   (školy)
cena : 460,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Na březnickém zámku si prohlédneme jeho interiéry včetně lokšanské knihovny a ve Vysoké u Příbrami si zavzpomínáme na Antonína Dvořáka v jeho památníku a u Rusalčina jezírka. V Příbrami se projdeme městem a zavítáme i na Svatou Horu – známé poutní místo. Do Prahy se vrátíme asi v 16.25 hod.

Obrázek produktu
Příbram a Svatá Hora      kat. číslo - 230a
cena : 360,-Kč   (školy)
cena : 440,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hodin. V Příbrami, respektive v Březových Horách nejprve navštívíme rudné doly. Podíváme se do Ševčinského dolu, svezeme se krátce důlním vláčkem a v dolu Anna důlním vláčkem k Prokopově štole. Po poledni se projdeme po centru Příbrami a odpoledne zavítáme na slavné poutní místo Svatou Horu. Návrat asi v 15.15 hod.

Obrázek produktu
Pohádková země - Pičín      kat. číslo -
cena : 280,-Kč   (školy)
cena : 340,-Kč   (Malované písně)


Odjezd z Prahy v 7.45 hod. Po přijezdu do Pohádkové země se posadíme s malířkou a grafičkou V. Klimtovou, autorkou pohádkových postaviček, a během hodiny se v programu Malované písničky naučíme 6 písniček, při kterých také uvidíme, jak vzniká obrázek skřítka. Potom si projdeme vnitřní i venkovní expozici pohádkových postav a do Prahy se vrátíme kolem 12.20 hodin.
Bez programu Malované písničky se vrátíme o něco dříve a cena výletu je nižší.

Obrázek produktu
Na návštěvě u spisovatelů      kat. číslo - 122
cena : 350,-Kč   (školy)
cena : 440,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Nejdříve zavítáme do Dobříše, kde si prohlédneme místní zámek a projdeme se po jeho krásné zahradě. Poté ve Strži u Staré Hutě, navštívíme památník velkého českého spisovatele Karla Čapka. Do Prahy se vrátíme ve 12.45 hod.


Obrázek produktu
Mníšek pod Brdy - jak se žilo na hradě      kat. číslo -
cena : 260,-Kč   (školy)

Odjezd z Prahy v 8.00 hodin. Na mníšeckém zámku se dvě hodiny budeme účastnit interaktivní výuky o životě na středověkém hradě. Před odjezdem se projdeme po Mníšku pod Brdy nebo lze výlet rozšířit o pěší výšlap tam a zpět na nedaleké poutní místo Skalka. Návrat do Prahy (bez Skalky) okolo 12.55 hod.

Obrázek produktu
Kozel je u Plzně      kat. číslo - 172a
cena : 380,-Kč   (školy)
cena : 460,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hodin. Program dopoledního výletu má jediný bod, kterým je návštěva zámku Kozel nedaleko Plzně. Po jeho prohlídce se vrátíme do Prahy v cca 12.20 hodin. Pochopitelně, že výlet lze rozšířit o plzeňské pamětihodnosti či jiná místa.

Obrázek produktu
Plzeň pro děti      kat. číslo - 037a
cena : 430,-Kč   (školy)

Odjezd v 8.00 hod. V Plzni nejprve zavítáme do Dinoparku, kde se seznámíme s pravěkými "potvorami". Potom se přemístíme do muzea loutek, abychom si připomněli některé pohádky. Nakonec nám zbyde ještě trochu času na procházku městem. Návrat do Prahy ve 13.20 hod.

Obrázek produktu
Plzeň      kat. číslo - 037c
cena : 340,-Kč   (+ vstupy školy)
cena : 360,-Kč   (+ vstupy dosp.)


Odjezd v 8.00 hodin. Program v Plzni necháváme na vašem uvážení. Navštívit lze: pivovarské muzeum, městské podzemí, věž kostela sv. Bartoloměje, ZOO, dinopark, muzeum strašidel, muzeum loutek, technomanii, meditační zahradu a další. Návrat úměrně k vybranému programu.

Obrázek produktu
V kraji tajemného Vladaře      kat. číslo - 094
cena : 460,-Kč   (školy)
cena : 550,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Nejdříve zavítáme v Chyších na zámek, kde působil i mladý Karel Čapek a potom učiníme pěší vycházku na vrch Vladař, který zřejmě skrývá doposud neprobádaná tajemství české historie. Odpoledne si prohlédneme zámek Manětín. Posledním bodem programu je procházka po Rabštejně nad Střelou, nejmenším městě v ČR. Do Prahy se vrátíme asi v 18.30 hod.

Obrázek produktu
Poklady Slavkovského lesa      kat. číslo - 039a
cena : 540,-Kč   (školy)
cena : 630,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 7.00 hod. Dopoledne se zastavíme na zámku v Bečově nad Teplou. Kolem poledního se projdeme po naučné stezce u Kladské, o níž se říká, že se jedná o nejčistší oblast v Čechách. Odpoledne strávíme v Mariánských Lázních. Návrat do Prahy kolem 18.00 hod.

Obrázek produktu
Karlovy Vary      kat. číslo - 041
cena : 420,-Kč   (školy)
cena : 440,-Kč   (dospělí)


Odjezd v 8.00 hod. Do Karlových Varů, kterým budeme při výletě věnovat zhruba pět hodin, přijedeme něco po "desáté". Seznámíme se s historií města a lázeňství, podíváme se ke známému kamzíkovi a na vyhlídku, projdeme se po slavné kolonádě, seznámíme se s prameny, včetně Vřídla, a samozřejmě je také ochutnáme. V programu nebude chybět ani návštěva věhlasné expozice sklárny Moser a trochu osobního volna. Návrat do Prahy po 17.00 hod.

Obrázek produktu
Loket a Karlovy Vary      kat. číslo - 040
cena : 480,-Kč   (školy)
cena : 560,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Po delší cestě se zdravotní zastávkou dorazíme do městečka Loket, kde poctíme návštěvou starobylý hrad. Odpoledne bude patřit Karlovým Varům, v nichž strávíme necelé čtyři hodiny, projdeme se po kolonádě, ochutnáme místní prameny a také zavítáme do expozice sklárny Moser. Návrat do Prahy v cca 18.00 hod.

Obrázek produktu
Sopečná činnost v Čechách      kat. číslo - 042
cena : 530,-Kč   (školy)
cena : 630,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 7.00 hod. Dopoledne nás čeká prohlídka města Chebu a po ní návštěva nejmladší české sopky Komorní hůrky. Po poledni se přemístíme do Františkových Lázní, kde ochutnáme místní prameny. Před odjezdem domů ještě zavítáme do přírodní rezervace Soos s bahenními „sopkami“. Návrat asi v 19.40 hod.

Obrázek produktu
Skanzen pravěku      kat. číslo - 152
cena : 320,-Kč   (školy)
cena : 360,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hodin. Kratší výlet směřuje do Poohří, kde navštívíme skanzen pravěku v Březně. Druhá část výletu je věnována městu Louny, v němž se seznámíme s historickým jádrem a budeme mít i chvilku volna. V Praze se objevíme těsně před 14.00 hod.

Obrázek produktu
Na Okoř je cesta      kat. číslo - JV124
cena : 270,-Kč   (školy)
cena : 340,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Nejprve cestou na Okoř zavítáme do Lidic, kde se mimo památník projdeme po pietním areálu za 2. světové války vypálené vesnice. Poté se přemístíme na prohlídku hradu Okoř. Závěrem výletu se zastavíme v bývalém přemyslovském sídle na Levém Hradci, kde si připomeneme starou českou historii. Návrat do Prahy zhruba ve 13.00 hod.


Obrázek produktu
Veltrusy      kat. číslo - 125
cena : 220,-Kč   (školy)
cena : 260,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hodin. Dopolední výlet nás zavede k zámku ve Veltrusích a do jeho parku. Zámek si prohlédneme jen z venku, jelikož při povodních v roce 2002 byl hodně poničen a jeho interiéry nebyly doposud plně zpřístupněny. Návrat do Prahy ve 12.15 hodin.

Obrázek produktu
Nelahozeves a A. Dvořák      kat. číslo - JV043
cena : 290,-Kč   (250,-- Kč)
cena : 380,-Kč   (340,-- Kč)

Odjezd v 8.00 hod. Dojedeme přímo do Nelahozevsi, kde si nejprve prohlédneme zámek s překrásnými interiéry a poté navštívíme muzeum hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Návrat zhruba ve 12.30 hod. Jelikož muzeum A. Dvořáka není otevřeno každý den, může být výlet zkrácen.


Obrázek produktu
Po stopách Praotce Čecha      kat. číslo - 046a
cena : 270,-Kč   (školy)
cena : 310,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Po příjezdu pod horu Říp se vydáme po stopách Praotce Čecha a vyšlápneme na její vrchol. Po prohlídce rotundy sv. Jiří a krátkém odpočinku sestoupíme dolů a přesuneme se do Mělníka, kde se projdeme po městě. Z vyhlídky od zámku se podívíme k soutoku Labe a Vltavy. Návrat asi ve 14.30 hod.


Obrázek produktu
V zahradě Čech      kat. číslo - 049
cena : 370,-Kč   (školy)
cena : 430,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. První zastávka bude patřit zámku Ploskovice. V poledne se projdeme po jádru města Litoměřice a odpoledne vystoupáme pěšky na vrch Lovoš u Lovosic, abychom se porozhlédli po Českém středohoří a po zahradě Čech. Návrat v 18.00 hod.


Obrázek produktu
Terezín      kat. číslo - 163
cena : 360,-Kč   (školy)
cena : 450,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. V Terezíně, který je spojen s utrpením druhé světové války se podle vašeho přání podíváme buď do malé pevnosti a muzea ghetta nebo do malé pevnosti a kasáren či do muzea ghetta a kasáren. Návrat ve 12.45 hod.

České středohoří      kat. číslo - 048
cena : 390,-Kč   (školy)
cena : 450,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne si nejprve prohlédneme zámek v Libochovicích a poté vystoupíme ke zřícenině hradu Hazmburk. Po poledni přijedeme do Litoměřic a seznámíme se s jeho historickým centrem. Návrat do Prahy v cca 16.10 hod.

Obrázek produktu
Ústecko      kat. číslo - 177
cena : 410,-Kč   (školy)
cena : 480,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne navštívíme skanzen v Zubrnici, odkud se přesuneme do Ústí nad Labem, kde budeme mít chvíli osobního volna. Poté se podíváme na hrad Střekov tyčící se na skále nad řekou. Návrat do Prahy kolem 16.20 hodin.

České Švýcarsko      kat. číslo - 169
cena : 510,-Kč   (školy)
cena : 690,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne přijedeme do hraničního města Hřenska, odkud učiníme okružní výlet v délce 14 km. Trasa nás povede pod Pravčickou bránu, přes Mezní Louku a do Mezné. Odtud se splavíme lodičkami po říčce Kamenici mezi sklaními soutěskami. Závěr okruhu dojdeme opět pěšky. Návrat do Prahy kolem 18.20 hod.


Obrázek produktu
Podél Ploučnice      kat. číslo - 127
cena : 450,-Kč   (školy)
cena : 530,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Trasa výletu nás nejprve zavede na dolní zámek v Benešově nad Ploučnicí. Odtud se přesuneme do Děčína, kde se seznámíme s městem. Odpoledne navštívíme skanzen v Zubrnici. Návrat kolem 17.00 hod.


Novoborsko      kat. číslo - 099
cena : 420,-Kč   (školy)
cena : 490,-Kč   (dospělí)


Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne si prohlédneme skalní hrádek Sloup v Čechách. V poledne se zastavíme v Novém Boru, kde zavítáme na exkurzi ve sklárně. Po poledni budeme obdivovat čedičové Kamenné varhany Panské skály a trochu si u nich odpočineme. Do Prahy se vrátíme asi v 15.50 hod.

Obrázek produktu
Zdislava z Lemberka      kat. číslo - 051
cena : 470,-Kč   (školy)
cena : 540,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne přes Liberec přijedeme na prohlídku zámku Lemberk, který je spojen se svatořečenou Zdislavou. Kolem poledne navštívíme Jablonné v Podještědí. Cestou zpět se můžeme zastavit v Doksech u Máchova. Návrat do Prahy (bez Máchova jezera) kolem 15.40 hod.

Obrázek produktu
Sychrov, Liberec      kat. číslo - 055a
cena : 510,-Kč   (školy)
cena : 640,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne si prohlédneme pěkný zámek Sychrov a jeho park. Před polednem přijedeme do Liberce, kde navštívíme zoologickou nebo botanickou zahradu. Na závěr budeme mít v Liberci též osobní volno. Návrat kolem 16.45 hod.

Obrázek produktu
Liberec      kat. číslo - 052
cena : 480,-Kč   (školy)
cena : 610,-Kč   (dospělí)


Odjezd v 8.00 hod. Přes Mladou Boleslav přijedeme k Liberci, kde nejdříve vyjedeme lanovkou na Ještěd a podíváme se na Liberec shůry. Do města sestoupíme pěšky a autobusem sjedeme k botanické nebo zoologické zahradě k její návštěvě. Nakonec si prohlédneme ještě samotný Liberec. Návrat v 17.00 hod.

Obrázek produktu
Ještěd a ještěři      kat. číslo -
cena : 490,-Kč   (pro školy)

Z Prahy odjíždíme v 8.00 hodin. Po příjezdu do Liberce zavítáme do Dinoparku, ve kterém mimo jiné shlédneme i film ve 4D provedení. Po návštěvě Dinoparku budeme mít ve městě chvilku volna a poté se přesuneme do Tetřevího sedla, odkud podnikneme 2 km dlouhý nenáročný výstup na vrchol Ještědu, kde strávíme zruba hodinu. K autobusu sjedeme z Ještědu lanovkou. Návrat do Prahy cca 16.00 hod.

Obrázek produktu
Frýdlant v Čechách a Ještěd      kat. číslo - 054a
cena : 520,-Kč   (školy)
cena : 670,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Trasa nás nejprve zavede do Frýdlantu v Čechách, kde zavítáme na krásný hrad a zámek. Z Valdštejnova sídla poté přijedeme přes Liberec do Horního Hanychova. Z něho lanovkou vyjedeme na Ještěd, porozhlédneme se po kraji a pak pěšky sestoupíme k autobusu. Do Prahy se navrátíme asi v 16.45 hod.

Tady je Krakonošovo      kat. číslo - 164
cena : 460,-Kč   (školy)
cena : 510,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Přes Jičín přijedeme do Horních Míseček. Odtud podnikneme pěší výlet na Zlaté návrší, Pančavskou a Labskou louku, k pramenům Labe, Labskou boudu, k mohyle Hanče a Vrbaty a přes Zlaté návrší se vrátíme do Horních Míseček. Příjezd do Prahy k 19.00 hod.

Obrázek produktu
Kokořínský důl      kat. číslo - 056
cena : 320,-Kč   (školy)
cena : 370,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne si nejprve prohlédneme známý hrad Kokořín a poté se projdeme se v jeho okolí mezi skalami. Procházka je dlouhá asi 5 km. Odpoledne se zastavíme v Mělníku, abychom si prohlédli město a podívali se na soutok Labe a Vltavy. Do Prahy se vrátíme v 16.00 hod.

Obrázek produktu
Houska mezi pokličkami      kat. číslo - JV217
cena : 320,-Kč   (školy)
cena : 370,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne zavítáme na hrad Houska a potom učiníme pěší výlet v délce asi 5 km Kokořínským dolem mezi pokličkami. Návrat okolo 14.15 hod.

Obrázek produktu
Za Svatým Václavem a palladiem      kat. číslo -
cena : 210,-Kč   (pro školy)

Odjezd z Prahy v 8.00 hodin. Dopolední výlet je věnován Staré Boleslavi, ve které se podíváme do kostela Nanebevzetí Panny Marie na Palladium země české. Poté učiníme krátkou procházku centrem města ke kostelu sv. Klimenta a bazilice sv. Václava s kryptou původního kostela sv.Kosmy a Damiána, u něhož byl Svatý Václav zavražděn. Před odjezdem do Prahy budeme mít ve městě jěště krátké volno na protažení těla. Příjezd do Prahy cca v 12.20 hodin.

Obrázek produktu
Loučeň - labyrintárium      kat. číslo -
cena : 370,-Kč   (školy)
cena : 420,-Kč   (dospělí)


Půldenní výlet.
Odjezd v 8.00 hodin. Celé dopoledne strávíme na zámku Loučeň a v jeho zahradách, kde je postaveno několik labyrintů - bludiští, v nichž se však neztratíme. Návrat do 14.00 hodin.

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Benátky nad Jizerou - výuka na zámku      kat. číslo -
cena : 260,-Kč   (pro školy)

Odjezd v 8.00 hodin. Na programu výletu je interaktivní dvouhodinová výuka na téma: středověk. Výuka je určena pro II. stupeň ZŠ. Kromě tohoto tématu shlédneme v místním zámku i expozice věnované astronomii s připomínkou o Tycho de Brahe, hudbě a životě Keltů. Návrat do Prahy okolo 13.20 hod.

Bezděz a Máchovo jezero      kat. číslo - 128
cena : 420,-Kč   (školy)
cena : 520,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne vystoupíme na hrad Bezděz k jeho prohlídce. Zbytek výletu bude patřit Máchovu jezeru, kde se, bude-li nám přát počasí, můžeme koupat. V opačném případě zajedeme do Kokořínského dolu na procházku mezi skalami a poté ještě do Mělníka. Návrat do Prahy kolem 16.40 hod.

Obrázek produktu
Mladá Boleslav - pravěk interaktivně      kat. číslo -
cena : 320,-Kč   (školy)
Odjezd z Prahy v 8.00 hodin. V Mladé Boleslavi navštívíme Templ, ve kterém se budeme dvě hodiny účastnit interaktivní výuky věnované pravěkým lovcům a starým Slovanům. Poté se projdeme po městě, abychom se do Prahy vrátili v cca 13.40 hodin.

Obrázek produktu
Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav      kat. číslo - 197
cena : 420,-Kč   (školy)
cena : 540,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne si prohlédneme zámek v Mnichově Hradišti a hrobku Albrechta z Valdštejna. V poledne se přemístíme do Mladé Boleslavi, kde se projdeme po městě a navštívíme automobilové muzeum Škoda. Návrat do Prahy si ve 14.50 hod.

Obrázek produktu
Mužský u Mnichova Hradiště      kat. číslo - 058
cena : 450,-Kč   (školy)
cena : 560,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne navštívíme zámek v Mnichově Hradišti včetně hrobky Albrechta z Valdštejna a potom z obce Zásadka učiníme pěší výlet do oblasti skalního města Mužský. Podíváme se na zříceniny hradu Valečova, na zbytky skalních místností Drábských Světniček a na závěr dojdeme do Příhraz, kde si odpočineme u rybníka. Návrat do Prahy v 17.30 hod.

Staré Hrady      kat. číslo - 243
cena : 360,-Kč   (školy)
cena : 420,-Kč   (dospělí)


Odjezd v 8.00 hodin. Cílem výletu je nedávno zrekonstruovaný hrad ve Starých Hradech. Na hradě zavítáme do sklepa nebo na půdu, kde jsou expozice s pohádkovými bytostmi. Program lze rozšířit o návštěvu Smetanovanovy pamětní síně v Jabkenicích. Běžný návrat kolem 12.45 hod.

Obrázek produktu

Obrázek produktu
Okolí Turnova      kat. číslo - 060a
cena : 410,-Kč   (školy)
cena : 480,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. První část výletu nás přivede na zámek Hrubý Rohozec. Ve druhé části zavítáme na nedaleký Dlaskův statek v Dolánkách. Do Prahy přijedeme okolo 14.00 hodin.

Obrázek produktu
Český ráj      kat. číslo - JV062
cena : 450,-Kč   (školy)
cena : 570,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne přijedeme ke hradu Kost, kde si prohlédneme druhý okruh Mučírna + trestní právo. Poté se přesuneme do Prachovských skal. Tam učiníme Velký okruh skalami v délce cca 5 km. Na závěr výletu se zastavíme v malebné Sobotce s několika roubenými domy a domem Fr. Šrámka. Do Prahy se vrátíme zhruba v 16.50 hodin.

Obrázek produktu
V Rumcajsově panství      kat. číslo - 063
cena : 410,-Kč   (školy)
cena : 490,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne navštívíme krásný zámek nedaleko Jičína – Humprecht. Poté přejedeme na vrch Kozákov, kde se místy dodnes nalézají ještě polodrahokamy. Závěrem výletu se projdeme po Jičíně. Návrat do Prahy asi v 16.00 hod.

Obrázek produktu
Lysá nad Labem, Nymburk, Poděbrady      kat. číslo - JV221
cena : 290,-Kč   (školy)
cena : 320,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod.Dopoledne se podíváme do zámeckého parku v Lysé nad Labem, kde je k vidění unikátní soubor barokních soch. Poté se přesuneme do Nymburka k prohlídce města se zachovalými městskými hradbami a podél Labe se vydáme pěšky do 7 km vzdálených Poděbrad. Tam se seznámíme s památkami a výlet ukončíme v lázeňském parku. Příjezd do Prahy kolem 15.50 hod.

Obrázek produktu
Karlova Koruna      kat. číslo - 085a
cena : 330,-Kč   (školy)
cena : 390,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Při dopoledním výletě si prohlédneme zámek Karlova Koruna u Chlumce nad Cidlinou. V Praze bychom měli být zhruba ve 12.30 hodin. Výlet lze rozšířit o návštěvu města Poděbrady.

Hrádek u Nechanic      kat. číslo - 085
cena : 370,-Kč   (školy)
cena : 420,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Jediným cílem tohoto dopoledního výletu je prohlídka zámku v Hrádku u Nechanic, jenž bývá někdy označován jako malá nebo východočeská Hluboká. Návrat kolem 16.15 hod. Cestou zpět se lze zastavit v Poděbradech.

Pecka a Hořice      kat. číslo - 203
cena : 440,-Kč   (školy)
cena : 490,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne navštívíme hrad Pecka a v poledne dorazíme do Hořic. Tam si projdeme sochařskou galerii pod širým nebem. Návrat je plánován na 15.45 hod.

Obrázek produktu
Kuks      kat. číslo - 181
cena : 460,-Kč   (školy)
cena : 520,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Dopoledne navštívíme hospital v Kuksu s historickou lékárnou a sochami od M. B. Brauna, jehož plastiky tesané do skal najdeme později i při procházce nedalekým betlémem. Návrat zpět kolem 15.45 hod.

Obrázek produktu
Safari      kat. číslo - 068
cena : 580,-Kč   (školy)
cena : 690,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod.Něco po desáté hodině přijedeme do ZOO Safari ve Dvoře Králové. Tam strávíme mezi zvířaty asi čtyři hodiny, při nichž se projedeme i safaribusem (od 15. 5. do 30. 9.) Do Prahy se vrátíme zhruba v 17.20 hod.

Obrázek produktu
Babiččino údolí      kat. číslo - 073
cena : 520,-Kč   (školy)
cena : 600,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Přes Hradec Králové přijedeme nejprve do České Skalice, kde si prohlédneme starou školní třídu z dob Rakouska - Uherska a potom se již přemístíme do Ratibořic. Tam navštívíme zámek a vypravíme se do Babiččina údolí na krátký výlet. Cestou k Viktorčině splavu se zastavíme ve mlýně a na bělidle. Od splavu se vrátíme kolem Panské hospody k autobusu. Návrat do Prahy kolem 17.40 hod. Procházku můžeme prodloužit až na zřícenunu hradu Rýzmberk a do Žernova.

Obrázek produktu
Třebechovice, Opočno      kat. číslo - 072a
cena : 530,-Kč   (školy)
cena : 650,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. V Třebechovicích pod Orebem se půjdeme podívat na světově známý pohyblivý betlém. Odtamtud přijedeme do Opočna, kde zavítáme na nádherný zámek a poté se projdeme po zámeckém parku. Do Prahy se vrátíme asi 16.20 hod.

Orlické hory II      kat. číslo - JV226
cena : 520,-Kč   (školy)
cena : 570,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 7.00 hod. Dopoledne přijedeme do Deštného v Orlických horách, odkud podnikneme pěší výlet na Velkou Deštnou, na Šerlich k Masarykově chatě, k Šerlišskému mlýnu a opět do Deštného v délce 13 km. Návrat do Prahy v 18.40 hod.

Obrázek produktu
Litomyšl      kat. číslo - 144
cena : 570,-Kč   (školy)
cena : 690,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Cesta přes Kolín, Pardubice, Chrudim a Vysoké Mýto nás zavede do Litomyšle – rodiště Bedřicha Smetany. Navštívíme jeho rodný dům, historické interiéry zámku a projdeme se po jeho parku. Návrat do Prahy v 18.15 hod.

Obrázek produktu
Krabatina      kat. číslo - 160
cena : 480,-Kč   (školy)
cena : 590,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. První zastávka bude patřit Lipnici nad Sázavou, kde se seznámíme se starobylým hradem a též s dílem Jaroslava Haška v jeho památníku. Po poledni přijedeme na druhou zastávku, kterou bude Havlíčkův Brod. Návrat do Prahy v 15.45 hod.

Obrázek produktu
Vysočinou      kat. číslo - 202
cena : 640,-Kč   (školy)
cena : 760,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 7.00 hod. Přes Litomyšl přijedeme na prohlídku tajemního hradu Svojanov. Po poledni zavítáme do města B. Martinů – Poličky, kde si prohlédneme dochované opevnění. Odpoledne se zastavíme v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě. Návrat do Prahy krátce po 18.00 hod.

V srdci Vysočiny      kat. číslo - 159
cena : 550,-Kč   (školy)
cena : 670,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 8.00 hod. Přes Humpolec a Přibyslav přijedeme do Žďáru nad Sázavou. Zde si dopoledne nejprve prohlédneme na zámku muzeum knihy a poté kostel na Zelené Hoře, který je památkou zařazenou na seznamu UNESCO. Ze Zelené Hory přejedeme do Milovy, odkud učiníme pěší výlet v délce cca 6 km přes vrch Čtyři palice do rázovitých Křižánek. Do Prahy se vrátíme v 18.30 hod.

Obrázek produktu
Jihlava, Telč      kat. číslo - JV228
cena : 630,-Kč   (školy)
cena : 770,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 7,30 hod. V Jihlavě se projdeme po městě a zavítáme do místního podzemí, kde je možno vidět záhadné zelené světlo. V poledne přijedeme do Telče. Tam si prohlédneme zámek a místní pamětihodnosti. Do Prahy se vrátíme kolem 18.00 hod.

Obrázek produktu
Znojmo      kat. číslo - 098a
cena : 590,-Kč   (školy)
cena : 720,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 7.00 hod. Do Znojma přijedeme asi v 10.30 hodin a strávíme v něm zhruba čtyři hodiny, během nichž se projdeme po historickém centru, prohlédneme si několik kostelů, zavítáme na hrad, podíváme se na starobylou rotundu a sestoupíme do spletitého podzemí. Návrat do Prahy kolem 17.30 hod. Výlet lze rozšířit o návštěvu louckého kláštera s expozicí Znovínu Znojmo, při které se nám dostane i odborného výkladu o pěstování révy vinné a výrobě vína. Možný je též nákup vín z podnikové prodejny.

Obrázek produktu
Slavkovské bojiště, Brno      kat. číslo - 173
cena : 710,-Kč   (školy)
cena : 850,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 7.00 hod. Dopoledne zavítáme na místo bojiště u Slavkova, kde u obce Prace navštívíme mohylu Míru. Krátce po poledni přijedeme do Brna, projdeme se po městě, podíváme se na brněnského draka a poté zavítáme na hrad Špilberk a do jeho kasemat. Do Prahy se vrátíme kolem 19.00 hod.

Obrázek produktu
Lednice s plavbou na loďkách      kat. číslo - 076
cena : 890,-Kč   (školy)
cena : 1160,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 6.30 hod. Dopoledne přijedeme do Lednice, kde navštívíme známý zámek. Po krátkém odpočinku se vydáme na pěší výlet k Janohradu, odkud se po Staré Dyji svezeme loďkou k minaretu. Po jeho prohlídce se zámeckým parkem vrátíme k autobusu. Odpoledne je ještě zastavíme v Mikulově a do Prahy se vrátíme asi ve 20.00 hod.

Obrázek produktu
Pálavské vrchy      kat. číslo - 133
cena : 780,-Kč   (školy)
cena : 880,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 6.30 hod. Dopoledne přijedeme do Valtic, kde navštívíme zámek. V poledne dorazíme do Mikulova. Projdeme se po městě a pochvilce odpočinku se přemístíme do Klentnice odkud učiníme pěší výlet v délce cca 7 km přes Pavlovské vrchy do Dolních Věstonic. Do Prahy se vrátíme okolo 20.40 hod.

Obrázek produktu
Kroměříž      kat. číslo - 193
cena : 770,-Kč   (školy)
cena : 890,-Kč   (dospělí)

Odjezd v 6.00 hod. Přes Brno přijedeme do Kroměříže, jíž věnujeme celý program. Podíváme se na zámek, do obrazárny i do zahrad. Návrat do Prahy asi ve 20.00 hod.

Obrázek produktu

zhave tipy