vyhledat akci podle klíčového slova

z celého katalogu

CO OBSAHUJE TEMATICKÁ VYCHÁZKA PO PRAZE

Základní cena vycházky obsahuje odborný výklad po trase. Maximální počet osob ve skupině na jednoho průvodce je 30 osob. Za každou další osobu ve skupině navíc se účtuje poplatek ve výši 60,- až 90,-Kč, a to výpočtem: základní cena dělena 30ti. Vycházky lze uskutečnit dopoledne i odpoledne. Čas počátku vycházky si určujete sami. Výklad je v českém jazyce. Ceny neobsahují vstupy. Vstupy si hradí každý sám i v rámci skupinových slev. Výklad v cizím jazyce zajišťujeme za jiné ceny.


mohlo by vás zajímat


admin

Valid XHTML 1.0 Transitional

Vycházky po Praze

Praha románská      kat. číslo - VP 01
cena : 1800,-Kč   (za skupinu + vstupy)

Sraz na 1. nádvoří Pražského hradu. Během výkladu se seznámíte se stavbami dokládajícími románský sloh, jako jsou např. bazilika Sv. Jiří, Staré proboštství, menší Malostranská mostecká věž, rotunda Svatého kříže, kostel Svatého Martina ve zdi a několik domů na Starém Městě. Doba trvání cca 3 hodiny.

Obrázek produktu
Praha gotická      kat. číslo - VP 02
cena : 2700,-Kč   (za skupinu + vstupy)

Sraz na 1. nádvoří Pražského hradu. Během výkladu se seznámíte se stavbami dokládajícími gotický sloh, jako jsou např.severní opevnění Pražského hradu, katedrála Svatého Víta, Karlův most s jeho věžemi, kostel Svaté Anny, Betlémská kaple, kostel Svatého Martina ve zdi, kostel Panny Marie Sněžné, Karolinum, Prašná brána, kostel Svatého Jakuba, Ungelt, Týnský chrám, dům U Kamenného zvonu, Staroměstská radnice, Staronová synagoga, kostel Svatého Haštala, Anežský klášter a další. Doba trvání cca 4,5 hod.

Obrázek produktu
Praha renesanční      kat. číslo - VP 03
cena : 2400,-Kč   (za skupinu + vstupy)

Sraz před vchodem do zahrady letohrádku Královny Anny. Během výkladu se seznámíte se stavbami dokládajícími renesanční sloh, jako jsou např. letohrádek Královny Anny – Belvedér, Lobkovický-Schwarzenberský palác, bývalá Hradčanská radnice, Starý královský palác, palác pánů z Hradce, bývalá Malostranská radnice, Staroměstská vodárenská věž, dům U Minuty, dům U Kamenného beránka, Týnská škola, dům Granovských, dům U Dvou zlatých medvědů, dům U Vejvodů a další. Doba trvání cca 4 hodiny.

Obrázek produktu
Praha barokní      kat. číslo - VP04
cena : 2700,-Kč   (za skupinu + vstupy)

Sraz před Ministerstvem zahraničních věcí na Loretánském náměstí. Během výkladu se seznámíte se stavbami dokládajícími barokní sloh, jako jsou např. Černínský palác, Loreta, Toskánský palác, Šternberský palác, Matyášova brána, dům U Dvou slunců, dům Morzinský, kostel Svatého Mikuláše na Malé Straně, Ledeburský palác, Valdštejnský palác, kostel Svatého Tomáše, Velkopřevorský palác, Nostický palác, sochy na Karlově mostě, kostel Svatého Františka, Klementinum, Colloredo-Mansfeldský palác, dům U Zlaté studně, Clam-Gallasův palác, kostel Svatého Mikuláše na Starém Městě, domy na Staroměstském náměstí, v Celetné ulici a další. Doba trvání cca 4,5 hod.


Obrázek produktu
Praha doby rokoka a klasicismu      kat. číslo - VP05
cena : 1800,-Kč   (za skupinu + vstupy)

Sraz na 1. nádvoří Pražského hradu. Během výkladu se seznámíte se stavbami dokládajícími rokokový a klasicistní sloh, jako jsou např. arcibiskupský palác, Lichtenštejnský palác, dům U Kamenného stolu(Grömlingovský palác, Kounický palác, palác Goltz-Kinských, Stavovské divadlo, dům Platýz, dům U Hybernů, Masarykovo nádraží a další. Doba trvání cca 3 hodiny.


Obrázek produktu
Praha historizující a secesní      kat. číslo - VP06
cena : 2100,-Kč   (za skupinu + vstupy)

Sraz u Národního Divadla. Během výkladu se seznámíte se stavbami dokládajícími historizující sloh a secesi, jako jsou např. Národní Divadlo, most Legií, budova Akademie věd, dívčí škola, dům U Nováků, hotel Evropa, Národní muzeum, hlavní pošta, burza, Obecní dům, hotel Paříž, ministerstvo obchodu, dům U Rotta, Magistrát, Pařížská ulice, Rudolfinum, Umprum, bývalá Strakova akademie a další. Doba trvání cca 3,5 hodiny.


Obrázek produktu
Královská cesta      kat. číslo - VP09
cena : 2700,-Kč   ((za skupinu )+ vstupy)

Sraz u Prašné brány. Naše kroky povedou po stopách korunovační jízdy českých králů a po trase: Prašná brána, Celetná ulice, Staroměstské náměstí, orloj, Malé náměstí, Karlova ulice, Klementinum, Křížovnické náměstí, Karlův most, Mostecká ulice, Malostranské náměstí, chrám Sv. Mikuláše, Nerudova ulice, Hradčanské náměstí, Matyášova brána, chrám Sv. Víta, Ptražský hrad. Ukončení u stanice metra Malostranská nebo na Pohořelci. Trasu lze absolvovat i v opačném směru.
Doba trvání cca 4,5 hod.

Obrázek produktu
Pražský hrad      kat. číslo - VP 08
cena : 1800,-Kč   (za skupinu + vstupy)

Sraz na Hradčanském náměstí. Během výkladu se seznámíte s proměnou sídla knížat, králů, císařů i prezidentů. Projdeme se staletími od archeologických prvopočátků sídla českých vládců až po nejnovější rekonstrukce a úpravy. Na vycházce mimo jiné uvidíme Matyášovu bránu, chrám sv. Víta, baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku, Daliborku, Staré zámecké schody, Jelení příkop, Míčovnu či Belveder. Doba trvání cca 3 hodiny.

Obrázek produktu
Praha Jana Nerudy      kat. číslo - VP13
cena : 2400,-Kč   (za skupinu + vstupy)

Sraz na Malostranském náměstí. Během procházky se podíváme i do méně známých zákoutí Malé Strany. Trasa: Malostranské náměstí, Karmelitská, Vlašská, Jánský vršek, Šporkova, Vlašská, Strahovská zahrada, Strahovský klášter, Pohořelec, Loretánské náměstí, Loreta, Nový Svět, Kanovnická, Hradčanské náměstí, Radniční schody, Nerudova ulice, Ke Hradu, Pražský hrad, Býčí schodiště, Zámecké schody, Thunovská, Valdštejnské náměstí, Valdštejnská, Klárov, Vojanovy sady, U Lužického semináře, Kampa, Maltézské náměstí, Prokopská, Karmelitská, kostel U Pražského Jezulátka, Malostranské náměstí. Doba trvání cca 4 hod.

Obrázek produktu
Praha židovská      kat. číslo - VP 07
cena : 1800,-Kč   (za skupinu + vstupy)

Sraz na Náměstí Jana Palacha. Během výkladu se seznámíte s významnými památkami židovské kultury v Praze, jako jsou např.: Staronová synagoga, Maiselova synagoga, Židovská radnice, Vysoká synagoga, Klausová synagoga, starý židovský hřbitov, Pinkasova synagoga, rodný dům Franze Kafky, tzv. Templ a další. Doba trvání cca 3 hodiny.

Obrázek produktu
Vyšehrad - mýtus českého národa      kat. číslo - VP11
cena : 1800,-Kč   (za skupinu + vstupy)

Sraz u metra Vyšehrad před Konkresovým centrem. Vydáme se po místech, která sehrála v dějinách podobnou roli jako Pražský hrad; seznámíme se s pověstmi tohoto místa a rolí, kterou hrál Vyšehrad v představách některých národních buditelů. Trasa: Kongresové centrum, Táborská brána, Leopoldova brána, rotunda Sv. Martina, Vyšehradské sady, Čertovy kameny, Vyšehradský hřbitov, Slavín, bazilika Sv. Petra a Pavla, Libušina lázeň, Nové probošství, Cihelná brána, kasemata, (Vratislavova ulice, Dům U Pěti králů). Doba trvání cca 2,5 - 3 hodiny.

Obrázek produktu
Sady a zahrady Malé Strany      kat. číslo - VP 12
cena : 2400,-Kč   (za skupinu + vstupy)

Sraz na Újezdě. Během výkladu se seznámíte s různorodou funkcí pražských sadů a zahrad v průběhu staletí. Trasa: Újezd, Kampa, Sovovy mlýny, ulice Na Kampě, Vojanovy sady, Klárov, Valdštejnská zahrada a Valdštejnský palác, Malostranské náměstí, Nerudova ulice, zahrada Na Valech, Býčí schodiště, Pražský hrad, Hradčanské náměstí, Jelení příkop, Masarykova vyhlídka, Královská zahrada, Míčovna, Belveder, Chotkovy sady. Doba trvání cca 4 hodiny.

Obrázek produktu
Z Petřína na Nový svět      kat. číslo - VP10
cena : 2400,-Kč   (za skupinu + vstupy)

Sraz na Újezdě. Půjdem ve stopách nedělních vycházek pražské smetánky skýtající pohled na pražské panorama. Na procházce se seznámíte s lanovkou, hladovou zdí, Štefánikovou hvězdárnou, Květnicí, bludištěm, kostelem sv. Vavřince, rozhlednou, Strahovskou zahradou, Strahovským klášterem, Loretou, Černínským palácem, Novým světem a dalšími zajímavostmi. Doba trvání cca 4 hodiny.

Obrázek produktu

zhave tipy